Susumu RG2012V-1401-C-T5
RG2012V-1401-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1401-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1401-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-1401-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-1401-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1401-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1401-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1401-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1401-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1401-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1401-C-T5
D-SUB CABLE MMU25K/MC26G/MMU25K datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 6POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.062 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.26A 280 MOHM datasheet.pdf
REL CABLE TIE 50LB. 5.5" datasheet.pdf