Susumu RG2012V-151-B-T1
RG2012V-151-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-151-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-151-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-151-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-151-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-151-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-151-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-151-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-151-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-151-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-151-B-T1
SWITCH DIP PIANO 2POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS PNL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK 4CONT DIN 6MM BLUE datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW SOD123FL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf