Susumu RG2012V-1540-C-T5
RG2012V-1540-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1540-C-T5
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1540-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-1540-C-T5
QUANTITY
RG2012V-1540-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1540-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1540-C-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1540-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1540-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1540-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1540-C-T5
LED SLIDE SHORT T2 28V RED datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMA datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
IC LATCH 4BIT D TYPE 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 15X15X24.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 380MA 450 MOHM datasheet.pdf