Susumu RG2012V-1581-D-T5
RG2012V-1581-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1581-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1581-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-1581-D-T5
QUANTITY
RG2012V-1581-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1581-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1581-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1581-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1581-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1581-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1581-D-T5
CONN HEADER 4POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16A TO220F datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
INDUST COMM THERMAL IMAGER 30HZ datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IE-MINIMC/LFPT, TP-TX/SSFX-SM131 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT PIN datasheet.pdf