Susumu RG2012V-1651-D-T5
RG2012V-1651-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1651-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1651-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-1651-D-T5
QUANTITY
RG2012V-1651-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1651-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1651-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1651-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1651-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1651-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1651-D-T5
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG BLANK M32 BRASS STD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL VERT TIN datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
SCR FAST SW 450A 800V TO-200AC datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf