Susumu RG2012V-182-D-T5
RG2012V-182-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-182-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-182-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-182-D-T5
QUANTITY
RG2012V-182-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-182-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-182-D-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-182-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-182-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-182-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-182-D-T5
IC POT DIG DUAL 10K 8BIT 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 26AWG 1000' datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 17POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf