Susumu RG2012V-1960-D-T5
RG2012V-1960-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1960-D-T5
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1960-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-1960-D-T5
QUANTITY
RG2012V-1960-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1960-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1960-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1960-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1960-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1960-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1960-D-T5
SIDAC 140-170V 1A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
END STOP IGA#2309-2 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 86POS datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
LED DRIVER 200W 445V 120-277 datasheet.pdf