Susumu RG2012V-1960-W-T1
RG2012V-1960-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1960-W-T1
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1960-W-T1.pdf
Availability of RG2012V-1960-W-T1
QUANTITY
RG2012V-1960-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1960-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1960-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1960-W-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1960-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1960-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1960-W-T1
RES 500 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC R6 datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT DEV PSOC3 FIRSTTOUCH STARTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
XBEE PRO MODULE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ4 M20 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 21POS GOLD datasheet.pdf