Susumu RG2012V-201-W-T5
RG2012V-201-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-201-W-T5
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-201-W-T5.pdf
Availability of RG2012V-201-W-T5
QUANTITY
RG2012V-201-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-201-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-201-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-201-W-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-201-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-201-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-201-W-T5
IC 14-STAGE BIN COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 37POS datasheet.pdf