Susumu RG2012V-2050-W-T5
RG2012V-2050-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2050-W-T5
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2050-W-T5.pdf
Availability of RG2012V-2050-W-T5
QUANTITY
RG2012V-2050-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2050-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2050-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2050-W-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2050-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2050-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-2050-W-T5
IC TXRX SGL RS232 3-5.5V 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2413 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 600VAC QC TER datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 900MA 130 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 300POS SMD datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2B016MS-3,0C1-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf