Susumu RG2012V-2101-C-T5
RG2012V-2101-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2101-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2101-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-2101-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-2101-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2101-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2101-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2101-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2101-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2101-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-2101-C-T5
POLYSWITCH RTE SERIES 1.20A HOLD datasheet.pdf
IC REDRIVER LVDS 4CH 24TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 320MW SOD323 datasheet.pdf
RES 475 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 3A 125VDC datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 40A WPAK datasheet.pdf