Susumu RG2012V-2211-D-T5
RG2012V-2211-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2211-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2211-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-2211-D-T5
QUANTITY
RG2012V-2211-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2211-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2211-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2211-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2211-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2211-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-2211-D-T5
FIXED IND 220UH 5MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC PC CRD PWR-INT SWTCH 24HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 47VWM 77VC DO13 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 38.1MM datasheet.pdf