Susumu RG2012V-2490-W-T1
RG2012V-2490-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2490-W-T1
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2490-W-T1.pdf
Availability of RG2012V-2490-W-T1
QUANTITY
RG2012V-2490-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2490-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2490-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2490-W-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2490-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2490-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-2490-W-T1
RES SMD 18 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 140MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
ASSY HDR RA DUAL ROW EP2.5 datasheet.pdf
TVS06RF-25-37PB W/ COAX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf