Susumu RG2012V-2670-C-T5
RG2012V-2670-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2670-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2670-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-2670-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-2670-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2670-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2670-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2670-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2670-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2670-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-2670-C-T5
FUSE GLASS 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B FLASH 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SCREW LOCK FEMALE PANEL MNT 4-40 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC PQFN datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
SOLDER FEEDER 80W 120V 0.5-0.8MM datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 23A 2.8 MOHM SMD datasheet.pdf