Susumu RG2012V-2670-P-T1
RG2012V-2670-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-2670-P-T1
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-2670-P-T1.pdf
Availability of RG2012V-2670-P-T1
QUANTITY
RG2012V-2670-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-2670-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-2670-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-2670-P-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-2670-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-2670-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-2670-P-T1
IC GATE AND 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
PHOTORELAY MOSFET 300MA 4-SOP datasheet.pdf
TFLEX HR620 9X9" datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 16P INLINE SKT SLD datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F M28 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf