Susumu RG2012V-271-W-T5
RG2012V-271-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-271-W-T5
Brief Description
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-271-W-T5.pdf
Availability of RG2012V-271-W-T5
QUANTITY
RG2012V-271-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-271-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-271-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-271-W-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-271-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-271-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-271-W-T5
KIT SCHOTTKY DIODE 11VALUES 5EA datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 16A TO-3 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 480MA 630 MOHM TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BCZ 3.81/15/180ZE SN OR BX datasheet.pdf
VARISTOR 32.4V 1KA DISC 7MM datasheet.pdf