Susumu RG2012V-331-B-T1
RG2012V-331-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-331-B-T1
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-331-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-331-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-331-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-331-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-331-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-331-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-331-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-331-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-331-B-T1
RECTIFIER BRIDGE 1.0A 600V 4DIP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 1W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BUS-DROP GRIP .410-.560" 5" datasheet.pdf
SWITCH BASIC 15A HINGE ROLLER datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.510" 5MM 3LD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W T18 datasheet.pdf