Susumu RG2012V-3400-C-T5
RG2012V-3400-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-3400-C-T5
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-3400-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-3400-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-3400-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-3400-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-3400-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-3400-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-3400-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-3400-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-3400-C-T5
CONN HDR DUAL 76POS .100 R/A AU datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH/ROM 44-TQFP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL INSERTION TWEEZER 20 GA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 85A DO203AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf