Susumu RG2012V-4530-C-T5
RG2012V-4530-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-4530-C-T5
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-4530-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-4530-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-4530-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-4530-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-4530-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-4530-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-4530-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-4530-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-4530-C-T5
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 24" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf