Susumu RG2012V-5760-C-T5
RG2012V-5760-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-5760-C-T5
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-5760-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-5760-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-5760-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-5760-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-5760-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-5760-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-5760-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-5760-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-5760-C-T5
IC REG LDO 1.8V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MODULE MAGNETIC 1PORT 1000BASE-T datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.634 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf