Susumu RG2012V-6040-D-T5
RG2012V-6040-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-6040-D-T5
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-6040-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-6040-D-T5
QUANTITY
RG2012V-6040-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-6040-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-6040-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-6040-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-6040-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-6040-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-6040-D-T5
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.32M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
PIPE CABLE FAULT EMS LOCATR 5W datasheet.pdf