Susumu RG2012V-6340-P-T1
RG2012V-6340-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-6340-P-T1
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-6340-P-T1.pdf
Availability of RG2012V-6340-P-T1
QUANTITY
RG2012V-6340-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-6340-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-6340-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-6340-P-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-6340-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-6340-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-6340-P-T1
RES SMD 169K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES 5K OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE ASSY MPO-MPO 12M datasheet.pdf
MNT HORIZ T1 LED TO LIGHT PIPE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 71.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf