EPCOS (TDK) B43504A2337M
B43504A2337M picture photo
Mfg. Part Number
B43504A2337M
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43504A2337M.pdf
Availability of B43504A2337M
QUANTITY
B43504A2337M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A2337M
Internal Part NumberEIS-B43504A2337M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43504
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)390 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.1A
Impedance470 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A2337M
Related LinksB43504, B43504A2337M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A2337M Details Description
Related parts for B43504A2337M
RES SMD 332 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC PCI EXPRSS/JITT ATTEN 20TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
304TX ETHERNET SWITCH datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf