Vishay/Sprague 572D227X0004B2T
572D227X0004B2T picture photo
Mfg. Part Number
572D227X0004B2T
Brief Description
CAP TANT 220UF 4V 20% 1210
Datasheet Download
572D227X0004B2T.pdf
Availability of 572D227X0004B2T
QUANTITY
572D227X0004B2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 572D227X0004B2T
Internal Part NumberEIS-572D227X0004B2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.130" L x 0.106" W (3.30mm x 2.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)572D227X0004B2T
Related Links572D227, 572D227X0004B2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
572D227X0004B2T Details Description
Related parts for 572D227X0004B2T
SWITCH PUSHBUTTON DPST 7A 125V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
SURFACE BLT 1-1/2X18-15/16"A MED datasheet.pdf
TERM SPLICE LONG BAR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
PHOTOVOLTAIC CF 70A NON-INDICATI datasheet.pdf