Murata Electronics North America GRM40COG180F50-500
GRM40COG180F50-500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40COG180F50-500
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM40COG180F50-500.pdf
Availability of GRM40COG180F50-500
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM40COG180F50-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40COG180F50-500
Internal Part NumberEIS-GRM40COG180F50-500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM40COG180F50-500 today.
SeriesGRM40COG18
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40COG180F50-500
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40COG1, GRM40COG180F50-500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40COG180F50-500 Details Description
Related parts for GRM40COG180F50-500
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH 28-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
SAFETY STRAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.75-2V 20A 40W datasheet.pdf