Murata Electronics North America GRM0335C1H100JA01D
GRM0335C1H100JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H100JA01D
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H100JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H100JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H100JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H100JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H100JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H100JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H100JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H100JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H100JA01D
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 780MA 370 MOHM datasheet.pdf
MOD PWR ENT 0.5A MED QC 1.5 PNL datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 124UF 330V QC TERM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 9POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf