Susumu RG2012V-7681-B-T1
RG2012V-7681-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-7681-B-T1
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-7681-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-7681-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-7681-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-7681-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-7681-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-7681-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-7681-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-7681-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-7681-B-T1
SCREW TERM WIRING 18POS FWT18R datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 61.14MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON YELLOW 50/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 806-866MHZ datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAT 5E 100 PAIR W/4 PAIR CLIPS datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf