Susumu RG3216L-471-L-T05
RG3216L-471-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216L-471-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.01% 1/8W 1206
Datasheet Download
RG3216L-471-L-T05.pdf
Availability of RG3216L-471-L-T05
QUANTITY
RG3216L-471-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216L-471-L-T05
Internal Part NumberEIS-RG3216L-471-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216L-471-L-T05
Related LinksRG3216L-, RG3216L-471-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216L-471-L-T05 Details Description
Related parts for RG3216L-471-L-T05
JUMPER-H1503TR/A3049V/H1501TR 3" datasheet.pdf
RES SMD 34.8KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR LEVEL FLOAT SPST-NC M datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
18P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 4POS datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf