Susumu RG3216N-1000-C-T5
RG3216N-1000-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1000-C-T5
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1000-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1000-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1000-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1000-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1000-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1000-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1000-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1000-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1000-C-T5
SYNOPSYS LIBRARIES/INTRFC MAINT datasheet.pdf
IC PLD 10MC 7.5NS 24TSSOP datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK SYNC 5BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM IDC 3POS 24-26AWG datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PAR 70MHZ 44-QFP datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-7 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 560MA 375 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf