Susumu RG3216N-1100-B-T1
RG3216N-1100-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1100-B-T1
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1100-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1100-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1100-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1100-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1100-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1100-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1100-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1100-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1100-B-T1
CONN HEADER 7POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
MODULE SDRAM 1GB 168DIMM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CABLE HDD CONN 2XIDE/AT BUS HDD datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 6POS 2.54MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 100mA Backlight 28-TSSOP-EP datasheet.pdf
17P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL RY/OG TR SIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf