Susumu RG3216N-1100-W-T1
RG3216N-1100-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1100-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1100-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1100-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1100-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1100-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1100-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1100-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1100-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1100-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1100-W-T1
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 0.15A SYNC SOT23 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 48.1KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf