Susumu RG3216N-1101-B-T1
RG3216N-1101-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1101-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1101-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1101-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1101-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1101-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1101-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1101-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1101-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1101-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1101-B-T1
TRIMMER 1.5M OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
LIGHT ENGINE 3X1W GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC CRYSTAL OSCILLATR CLCK 24-QFN datasheet.pdf
MODULE SPM 600V 25A 27SPMBA datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A DO214AA datasheet.pdf