Susumu RG3216N-1101-D-T5
RG3216N-1101-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1101-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1101-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1101-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1101-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1101-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1101-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1101-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1101-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1101-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1101-D-T5
IC REG CTRLR ISO PWM 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W MFLAT datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 68POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
RES 3.92M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
CONN HDR 48POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 70POS datasheet.pdf