Susumu RG3216N-1102-C-T5
RG3216N-1102-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1102-C-T5
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1102-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1102-C-T5
QUANTITY
RG3216N-1102-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1102-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1102-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1102-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1102-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1102-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1102-C-T5
CONV DC-DC 48V IN 5/3.3.V OUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMB datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21.3X61.2 GRY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
38+38 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 5W SMBG datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 36POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf