Susumu RG3216N-1103-D-T5
RG3216N-1103-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1103-D-T5
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1103-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1103-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1103-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1103-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1103-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1103-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1103-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1103-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1103-D-T5
EVAL MOD FOR THS4021 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LEGEND CLR datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 13.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
PF RS 90 OR 2M datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780HBGA datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf