Susumu RG3216N-1150-C-T5
RG3216N-1150-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1150-C-T5
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1150-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1150-C-T5
QUANTITY
RG3216N-1150-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1150-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1150-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1150-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1150-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1150-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1150-C-T5
POLYSWITCH STRAP 0.70A HOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 33K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 4BIT 16VQFN datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM RADIAL datasheet.pdf
QF50 SRD HDR VT .25AU 64POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf