Susumu RG3216N-1150-W-T1
RG3216N-1150-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1150-W-T1
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1150-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1150-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1150-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1150-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1150-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1150-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1150-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1150-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1150-W-T1
RES SMD 4.87KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM FORK VINYL INS LOCK #6 BLUE datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 48POS R/A datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI-ION/POLY 30WLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 100A datasheet.pdf
TVS DIODE 81VWM 144VC DO215AB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V NP0 1812 datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf