Susumu RG3216N-1153-W-T1
RG3216N-1153-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1153-W-T1
Brief Description
RES SMD 115K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1153-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1153-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1153-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1153-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1153-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1153-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1153-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1153-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1153-W-T1
FIXED IND 12MH 23MA 143 OHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STRIP BLADE KIT 18AWG datasheet.pdf
CT DOUBLE ROW 18P HOLDER NATU. datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 15.75"L X 9.06"W datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X2 GREEN TH datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM datasheet.pdf