Susumu RG3216N-1200-W-T1
RG3216N-1200-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1200-W-T1
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1200-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1200-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1200-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1200-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1200-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1200-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1200-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1200-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1200-W-T1
CAP CER 0.1UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 277MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A datasheet.pdf