Susumu RG3216N-1202-C-T5
RG3216N-1202-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1202-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1202-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1202-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1202-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1202-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1202-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1202-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1202-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1202-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1202-C-T5
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RTC EVENT REC I2C 10-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 12A 6.2 MOHM SMD datasheet.pdf
1.27MM SATA REC BKPLN SMT datasheet.pdf
RES 21 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FACEPLATE SINGLE GANG 4PORT GRAY datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TRIM 1.5-20PF 250V THRU HOLE datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 3POS SILVER SLDR datasheet.pdf