Susumu RG3216N-1213-W-T1
RG3216N-1213-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1213-W-T1
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1213-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1213-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1213-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1213-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1213-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1213-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1213-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1213-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1213-W-T1
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V datasheet.pdf
IC CODE HOPP ENCODER 7FUNC 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.4A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS 30AWG 18IN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf