Susumu RG3216N-1301-C-T5
RG3216N-1301-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1301-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1301-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1301-C-T5
QUANTITY
RG3216N-1301-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1301-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1301-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1301-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1301-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1301-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1301-C-T5
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 12A TO-247 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 17.2KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
RES 1.52M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HMZD+,2PAIRS,10COLS,VERTICAL,ASS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf