Susumu RG3216N-1332-D-T5
RG3216N-1332-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1332-D-T5
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1332-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1332-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1332-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1332-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1332-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1332-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1332-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1332-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1332-D-T5
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
IDC CABLE - MSD60K/MC60M/MCG60K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16DRT datasheet.pdf
JT 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
560UF 250V 25X40MM 85C 5000H datasheet.pdf