Susumu RG3216N-1373-D-T5
RG3216N-1373-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1373-D-T5
Brief Description
RES SMD 137K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1373-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1373-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1373-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1373-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1373-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1373-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1373-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1373-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1373-D-T5
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
FERRITE CORE ELP 5UH N49 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 0.8X4MM datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf