Susumu RG3216N-1401-W-T1
RG3216N-1401-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1401-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1401-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1401-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1401-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1401-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1401-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1401-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1401-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1401-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1401-W-T1
CONN HEADER .100" 36POS VERT T/H datasheet.pdf
MAT TABLE ESD 24"X36" ROYAL BLUE datasheet.pdf
IC DUAL DIFF DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SMART SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 80MA 18 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CABLE HOLDER 2.5" ADH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB SCKT RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf