Susumu RG3216N-1472-D-T5
RG3216N-1472-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1472-D-T5
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1472-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1472-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1472-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1472-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1472-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1472-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1472-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1472-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1472-D-T5
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.9V SOT89-3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 100V datasheet.pdf
TFLEX 380TG 9X9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 2% 50VDC 1206 datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf