Susumu RG3216N-1473-C-T5
RG3216N-1473-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1473-C-T5
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1473-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1473-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1473-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1473-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1473-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1473-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1473-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1473-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1473-C-T5
RES SMD 196 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMB datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 15A 32VDC BLADE datasheet.pdf
SHUNT 12.70MM PITCH RED datasheet.pdf
LIMIT SWITCH, CROSS ROLLER PLU datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO RP-SMA PLUG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC DSP CTRLR 16B 600MHZ 289BGA datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 300POS SMD datasheet.pdf