Susumu RG3216N-1501-W-T1
RG3216N-1501-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1501-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1501-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1501-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1501-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1501-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1501-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1501-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1501-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1501-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1501-W-T1
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROTRY SPDT ENCLOSED 120V datasheet.pdf
5X4 MTE PIN SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PIN INLINE R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf