Susumu RG3216N-1543-D-T5
RG3216N-1543-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1543-D-T5
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1543-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1543-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1543-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1543-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1543-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1543-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1543-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1543-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1543-D-T5
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
8331-10 TERMINATOR BASE & TRACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
S.D.E. SAHT HEAD datasheet.pdf
RES SMD 1.78KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE-D2 30A F GR 500VAC E27 datasheet.pdf