Susumu RG3216N-1600-B-T1
RG3216N-1600-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1600-B-T1
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1600-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1600-B-T1
QUANTITY
RG3216N-1600-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1600-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1600-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1600-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1600-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1600-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1600-B-T1
IC RCVR DIFF-LINE 400MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HS ASSY CLIP datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVAL CTRL AD7683 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W SMBG datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
IC MCU 8051 4KB SOIC16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf